Ние сме отворени и го враќаме производството како и обично . Ние ќе ги испечатиме и испорачаме вашите производи на време. Добредојдовте во испратете ни е-пошта,ние ќе ви одговориме за 2 часа, Ви благодарам.

(86)-15989226330

EN
Сите Категории
Добијте обичај Цитат сега!!

Квалитет на примерок

Ти си тука : дома>Најчесто поставувани прашања>Квалитет на примерок

Контактирајте не

(86)-15989226330

+(86) 755-4476810

sales@bookprintingchina.com

Улицата Јанганг бр.5, Област Хаижу, Градот Гуангжу, Провинција Гуангдонг, Кина

Зошто квалитетот на книгата со дигитален примерок е различен од квалитетот на книгата за масовно печатење?

За примерок, има неколку видови, како што е PDF доказ, дигитален примерок книга, примерок за офсет печатење. 

 

Обично клиентите за новости сакаат да гледаат физички примерок од книгата како се чувствуваат и ги допираат да се чувствуваат побезбедно за да ни нарачаат. 

Дигиталниот примерок го прават машини за дигитално печатење. Значи, бојата на печатењето и начинот на врзување се малку поинакви од квалитетот на книгите за масовно нарачување. Обично, заедно ќе ги испраќаме и другите книги за офсет печатење, да ви ги пренесуваме квалитетот на печатењето и квалитетот на врзувањето на нашите големи машини. Ако ви се допаѓа нашата боја за печатење на дигитален примерок при масовно печатење, ќе се обидеме да направиме проверка на бојата според овој дигитален примерок, ако има скоро никаква разлика во бојата. Ако не, кажете дека ќе печатиме според вашето оригинално уметничко дело кога се прави масовно производство. 

 

Додека примерокот за офсет печатење го прават големи машини за офсет, како што е Хајделберг, примерокот исто како и книгите за масовни нарачки. Но, тоа е многу скапо, ние не советуваме нов клиент да го избере. Ако можете да ги прифатите трошоците за печатење, ние исто така сме задоволни да ви помогнеме. 

 

Ние сме професионално печатење книги за повеќе од 20 години, Само треба јасно да ни ги кажете вашите барања, нашата продажба ќе потврди сè јасно со вас пред производството . Најдобрата книга ќе се покаже на вашата врата со време.