Ние сме отворени и го враќаме производството како и обично . Ние ќе ги испечатиме и испорачаме вашите производи на време. Добредојдовте во испратете ни е-пошта,ние ќе ви одговориме за 2 часа, Ви благодарам.

(86)-15989226330

EN
Сите Категории
Добијте обичај Цитат сега!!

Популарна големина

Ти си тука : дома>Најчесто поставувани прашања>Популарна големина

Контактирајте не

(86)-15989226330

+(86) 755-4476810

sales@bookprintingchina.com

Улицата Јанганг бр.5, Област Хаижу, Градот Гуангжу, Провинција Гуангдонг, Кина

Како да ја изберете големината на вашите книги?

Во употреба се системи со различна големина:1)САД со големина на САД  2)Европска и австралиска популарна големина  3)Кинеска големина

1 инчи = 2,54 мм

Ова е популарна големина:

1)Популарна големина на САД и Канада

слика

2)Европска и австралиска популарна големина

слика

3)Кинеска популарна големина

слика